03
Led

Francouzské okno

 

Vynikajícím doplňkem, který nejen oživí ale díky slunečnímu záření dokonale prosvětlí váš domov je francouzské okno. Francouzské okno je okno se skleněnou výplní, které na rozdíl od klasického okna sahá od stropu až po zem. Francouzská okna se vyrábějí otevírací a posuvné. 

V dnešní době lidé začínají upřednostňovat francouzská okna před klasickými, hlavně kvůli velkému množství skla, které následně působí majestátně na jakékoliv budově a také dokonale prosvětlení interiéru.

Je to sice velmi zajímavý doplněk, ale nedoporučoval bych ho do panelového bytu, ani na vyšší patra rodinného domu.Jelikož jde o okno shora po zem, lidé, kteří mají strach z výšek mohou dostat po pohledu venku závratě. Samozřejmostí je umístění ochranného zábradlí nebo ochranné mřížky z vnější strany. Nejideálnější je umístit jej do přízemních rodinných domů, kde ho také můžete použít jako východ z domu. Používají se také jako dveře na balkon.

Tato okna je možné objednat u firem, které vyrábějí klasické okna a dveře.Francouzská okna se vyrábějí ze dřeva a plastu, také je možné vybrat z velké škály barev. V rámci doplňků je možné dokoupit k oknu i síťku a žaluzie.

Francouzské okno se výborně hodí do moderního interiéru, bude však znamenat omezení při jeho zařizování či umístění topných těles.

.